Opěrné stěny nejen v Česku

30.4.2020

Opěrné stěny nejen v Česku

Opěrné stěny KB-BLOK najdeme po celé Evropě

KB-BLOK je širokou veřejností znám jako jeden z lídrů na trhu s betonovými výrobky. Profesionálové v oblasti dopravního stavitelství oceňují především konstrukční systémy GRAVITY STONE® a GEOSTONE® , které jsou určeny pro stavbu gravitačních a vyztužených opěrných stěn.

Systémy nenajdete pouze na území ČR a Slovenska, s opěrnými stěnami např. podél silnic a dálnic se můžete setkat prakticky po celé Evropě. Nejvýznamnějšími odběrateli jsou soukromé i státní firmy v Polsku, Německu, Rakousku, Holandsku, apod.

A v čem jsou největší výhody opěrných stěn od KB-BLOKU?
Tyto jedinečné komplexní systémy umožňují vytvářet různé tvary velkých opěrných zdí a stěn jako součást dopravní infrastruktury, ale i menších zahradních zdí či terasovitých zídek s možností ozelenění jednotlivých teras. Stěny mohou být přímé, zvlněné, vyduté, vypouklé nebo zalomené do úhlů.

Nespornou výhodou systému je jednoduchá a rychlá montáž. Jednotlivé prvky se skládají jako stavebnice jen za pomoci zámkového systému a plastových kolíčků. Právě suché bezmaltové spoje mají oproti klasickému maltovému provedení ještě další výhody kromě rychlosti výstavby:

  • relativní posun mezi tvarovkami způsobený nerovnoměrným sedáním či rozdílným zatížením, apod.
  • vyloučení nevzhledných trhlin v ložných a styčných spárách
  • volné vytlačování vody ložnými spárami (zmenšení hydrostatického tlaku za stěnou)

S výběrem správné kombinace prvků pro Váš konkrétní účel využití Vám rádi poradíme, zajistíme též statické výpočty a projektovou dokumentaci.
Systémy opěrných stěn jsou vyráběny v různých povrchových úpravách a v nepřeberném množství barevných variant.

GEOSTONE WALL SYSTEM

GWS je certifikovaný SRW stavební systém pro stavbu vyztužených konstrukcí opěrných stěn. Systém je určený pro silniční a železniční stavitelství a pro dopravní infrastrukturu všeobecně. Je vhodný pro řešení břehů vodních toků, suchých polderů a hydrotechnické stavby. KB-BLOK nabízí 3 typy certifikovaného systému dle způsobu a vhodnosti použití: GWS I., GWS II. GWS III. Pro projektanty je k dispozici software na výpočet vyztužených opěrných stěn MSEW.