KB-BLOK - to je kompletní řešení pro Váš nový plot od grafického návrhu zdarma přes vlastní dodávku základů, plotových tvarovek, vrat, vstupních branek, schránek a dalších prvků až po případné konzultace na místě stavby. 

Na počátku devadesátých let minulého století jsme českému trhu představili nový systém zdění pocházející z USA, a to vibrolisované betonové tvarovky určené pro stavbu plotů a dalších staveb. V současnosti nabízíme nejširší sortiment plotových tvarovek co se týče typů, rozměrů, povrchových úprav i barevných variant. Tvarovkami však stavba plotu nekončí, nový plot dodáme kompletní, včetně vrat a branky vlastní výroby, schránky, plotových výplní, doplňků atd. Pokud nemáte představu, zdarma vám bude zpracován návrh včetně výpisu materiálu.

Výhody plotů z betonových bloků

Z hlediska dlouhé životnosti, vysoké odolnosti vůči klimatickým podmínkám, bezúdržbovosti a velké škály barevných odstínů, povrchových úprav a velikostí, jsou betonové tvarovky ideálním řešením. Máte na výběr mezi klasickými tvarovkami na spáru a fazetovými bloky. Právě fazetové bloky, např. systém PlayBlok, jsou stále oblíbenější pro svou rychlou a snadnou výstavbu a elegantní moderní vzhled.

Nový plot bez velké dřiny

V čem tedy spočívá výhoda fazetových tvarovek PlayBlok? Jednotlivé vibrolisované tvarovky se na sebe skládají bez použití malty a spárování, pohledovou spáru tvoří pouze zkosené nebo pravoúhlé hrany. Dutiny v tvarovkách jsou určeny pro vyplnění betonovou směsí, ale pouze tam, kde je to nutné pro umístění výztuže ze statických důvodů. Manipulace s bloky je tedy velice snadná a při dodržení doporučených postupů zdění zvládne práci i šikovný kutil.

Pomocí tvarovek PlayBlok velice snadno postavíte průběžnou plotovou zeď, plotovou zeď se sloupky či plotové pole s podezdívkou a sloupky. Tvarovky PlayBlok jsou vyráběny v několika velikostech, které lze i vzájemně kombinovat. Pokud tedy toužíte po originálním vzhledu plotu, můžete si sestavit plot z různých prvků, a to nejen co se týče rozměrů, ale třeba i povrchové úpravy a barev.

Důvodem, proč jsou tvarovky PlayBlok tak oblíbené, je kromě snadnosti výstavby a estetického vzhledu rovněž široké množství povrchových úprav a barevných provedení. Jejich povrch může být hladký, štípaný a škrábaný, přičemž jsou vyráběny v nepřeberném množství barevných odstínů včetně odstínů vícebarevných (multicolor).

Zákrytové prvky – funkční a zároveň estetická součást plotu

Vrchní část plotu tvoří betonové plotové stříšky nebo sloupové hlavice, které KB-BLOK vyrábí opět v mnoha barevných variantách, povrchových úpravách a tvarech, což výborně doplňuje celkový vzhled stavby.

Zákrytové prvky se usazují do maltového lože a mezi sebou se přilepí mrazuvzdorným lepidlem, čímž dokonale ochráníme plot před vodou a dalšími nepříznivými vlivy.

Výběr správných vrat, branky a plotových výplní

To, že KB-BLOK vyrábí betonové tvarovky a jiné betonové výrobky, ví téměř každý. Už méně lidí však ví, že si již dlouhá léta sám vyrábí a včetně montáže dodává i plotové výplně, vjezdová vrata a branky, které jako funkční a zároveň designový prvek doplňují vzhled betonového plotu okolo všech typů budov, ať už jde o moderní stavbu, chatu nebo průmyslový objekt. Každý účel si žádá jiné řešení. Vybírat můžete z vrat a branek s výplněmi kovanými, dřevěnými, plastovými, dřevoplastovými, z tahokovu apod.

Firma vyrábí a dodává vjezdová vrata posuvná (samonosná nebo posuvná na kolečku), vjezdová vrata otočná (dvoukřídlá), vstupní branky, kované plotové výplně a další doplňky.